Bu yazımızda Prizmatik DKP Siyah Sac Hava Kanalı Nedir? ve Çeşitleri Nelerdir? Konusuna değineceğiz. Prizmatik hava kanallarının imalatı DW 144 Standartlarında 1mm ile 6mm arasında kaynaklı olarak yapılmaktadır. 

Prizmatik DKP Siyah Sac Hava Kanallarının İmalat Çeşitleri Nelerdir?

1) Kendinden Flanşlı İmalat: Kendinden flanşlı imalatı yapılırken kanal kısımlarının her iki ucuna (C) bükümü yapılır. Bunun sebebi kanala dayanıklılık kazandırmaktır. Montaj kolaylığını sağlamak için de klemens takılmaktadır. Son olarak da kanalların köşelerine delikli köşe parçaları kaynatılarak, kanallar birbirlerine somun ve cıvata yardımıyla bağlantıları sağlanmaktadır.

2) Köşebent Flanşlı İmalat: Köşebent flanşlı imalatı yapılırken kanalın her iki uç kısımlarına köşebent çerçeve kaynatılır. Bu sayede açılan deliklerle kanaların birbirine civata ile eklenir.

3) Muflu İmalat: Muflu imaltında kanalın bir ucu dışa doğru yarım kanal şeklinde açılmaktadır.Bu açıklık ölçüsü sac’ın kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Diğer kanalın düz ucu açılan mufun içine geçirilip kaynatılarak birleştirilir.

4) Gönye Şeklinde İmalat: Gönye şeklindeki imalatta kanal genişliğinin bir ucu 20 mm, diğer ucu 15 mm, olarak (L) şeklinde bükülür. Montaj işlemi yapılırken kısa ve uzun büklümler üst üste getirilerek kaynatılır.

Prizmatik hava kanalı imalatı yapılırken conta ve boya işlemleri de önemlidir. Conta işleminde sızdırmazlığın sağlanması için 5 mm kalınlığında 1200°C ısıya dayanıklı seramik esaslı conta üretilmektedir. Boya da ise üretilen kanalın dış yüzeyleri 600°C ısıya dayanıklı galvaniz esaslı boya ile boyanır.

Prizmatik DKP Siyah Sac Hava Kanallarının kullanım alanları oldukça geniştir. Birçok;

- Duman Egzoslarında,
- Yangın Tahliyesinde,
- Mutfak Egzos alanlarında tercih edilmektedir.

Kısacası Prizmatik DKP Siyah Sac Hava Kanalı belirli standart ve ölçülerde üretilmektedir. Biz DKP Siyah Sac Hava Kanalı olarak işimizi titizlikle ve dikkatli yapmaktayız. Bizler için müşterimizin talebi ve memnuniyeti oldukça önemlidir. Yazımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.